Sardinie

Dovolená na Sardínii

Líbí se vám? Napište nám!
,,Karibské pláže", panenská příroda, malebná městečka s historickými památkami a pohostinní lidé. Luxusní a bohaté pobřeží v kontrastu se svérázným a hornatým vnitrozemím, které si stále v rytmu předchozích generací udržuje své tradice. Takové jsou dvě tváře smaragdového ostrova, který předčí vaše očekávání.

Základní informace

Základní popis

Sardinie je druhý největší ostrov ve Středozemním moři. Hlavní město ostrova Cagliari leží na jihu ostrova. Zatímco pobřeží nabízí spoustu turistického vyžití, luxusní a honosná sídla a nejdražší kafé, hornaté vnitrozemí si stále udržuje své zvyky, nošení tradičních krojů a hlavní obživou je zemědělství. Synonymum ,,evropský Karibik", má v souvislostí s pobřežím Sardinie své opodstatnění. Díky azurovému moři a bělostným plážím si nebudete jisti, zda jste se neocitli na některém z ostrůvků karibského moře. Svou dovolenou tak můžete strávit zevlováním na těchto skvostných plážích, šnorchlováním nebo provozováním vodních sportů. K poznávání celého ostrova doporučujeme pronájem auta.

Inspirace

Na severu ostrova najdete vyhlášený národní park-souostroví La Maddalena, který je opravdovým rájem pro šnorchlování, historické město Alghero a Sassari , jeskynní komplex Neptunova jeskyně nebo několik starověkých pohřebišť a nuraghi v okolí města Arzachena. Klidnější jih ostrova naopak oplývá spíše historií. Kromě hlavního města Cagliari nabízí slavné archeologického naleziště Nuraghe Su Nuraxi, které je zapsané na seznamu UNESCO, nebo naleziště kolem města Nora. 

Kdy cestovat na Sardinii?

Průměrná teplota v hlavní sezóně červenec - srpen 30°C, ve vedlejší sezóně květen-červen a září-říjen 25°C. Ideální termín pro cestovaní květen a první polovina října. 

Oblíbené hotely

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím