Španělsko - Andalusie/Kanárské ostrovy

Dovolená v Andalusii a na Kanárských ostrovech, Španělsko

Líbí se vám? Napište nám!
Vůně pomerančových květů, elegantní flamenco, bílé vesničky hnízdící na skalách. Vzpomínky na Andalusii nikdy nevyblednou! 

Základní informace

Vítejte v Andalusii

Autonomní společenství Andalusie, to je nejlidnatější a druhé největší autonomní společenství a historické území na jihu Španělska při pobřeží Středozemního moře a Atlantského oceánu. Metropolí regionu je Sevilla, k dalším významným městům se řadí Granada s dokonalou ukázkou maurské architektury, Córdoba stojící na místě starého iberského sídla, a Carmona, proslulé město kostelů. Andalusie je nesmrtelná v operních i literárních dílech, mnohdy zmiňovaná jako srdce samotného Španělska. Není se čemu divit, protože nejlépe vystihuje španělský temperament. Její sluneční počasí, vášeň pro zpěv a tanec, tradiční polední siesty, vášnivé býčí zápasy lákající turisty z celého světa a slibujícé dokonalý romantický zážitek... Pokud máte čas a chuť skutečně poznat Andalusii a její rozmanitost, budete si muset naplánovat víc výletů než ten k 18. jamce golfového hřiště. Neváhejte, nebudete litovat! Relativně neposkvrněné pobřeží, tradiční vesničky, fotogenické a líbivé, takřka v nezměněné podobě od časů básníka Frederika Garcíi Lorcy, velká část území pod ekologickou ochranou a díky tomu bezpočet přírodních divů ohromuje návštěvníky perly jižního Španělska. Andalusie, to je také 3 000 hodin slunce ročně, a mnoho kilometrů zlatých písečným pláží, nádherných palácových resortů i komorních butikových hotelů.

Kdy cestovat do Andalusie?

Španělsko patří k nejnavštěvovanějším golfovým cílům v Evropě, důvodem je příznivé počasí téměř po celý rok. Andalusie se nachází na jihu Španělska, kde vládne subtropické podnebí. Ideální termín pro návštěvu je od května do října, památky lze samozřejmě navštěvovat celoročně.

Vstupní formality

Na cestu do Andalusie není potřeba vízum ani žádné očkování, postačí platný cestovní pas.

Oblíbené hotely

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím