Francouzská Polynésie

Líbí se vám? Napište nám!
Navštivte s námi Francouzskou Polynésii! Rozkvetlá tropická vegetace, průzračné moře a bílé pláže Vás okouzlí! Objevte ráj bez masové turistiky.

Základní informace

Nekonečné písečné pláže

Francouzská Polynésie se skládá z pěti souostroví roztroušených v teplých vodách na jih od středu Tichého oceánu. Ostrovy zahrnují mnoho plochých korálových atolů a útesů; méně početné, ale mnohem větší jsou rozeklané sopečné ostrovy kuželovitých tvarů pokryté díky hojným srážkám bujnou vegetací. Tahiti ve skupině Společenských ostrovů dnes soustřeďuje 2/3 veškeré populace a je vzkvétajícím turistickým střediskem. Barvy přírody a krása místních žen přilákaly v minulém století i malíře Paula Gauguina, který tu namaloval své nejlepší obrazy. 
Každý ostrov učaruje jiným půvabem. Tahiti je největším ostrovem a je výchozím bodem k objevování tohoto ráje. Moorea svou přírodou a zátokami okouzlila i herce, kteří zde točili film Vzpoura na lodi Bounty. Marlon Brando se na ostrovy rád vracel a dodnes na ostrově Tetiaroa stojí resort jeho jména. Bora Bora je opravdovou "perlou Pacifiku", prohlásil to mořeplavec James Cook a jeho slova stále platí. I ostatní ostrovy stojí za návštěvu - Huahine, Rangiora, Taha´a, Maupiti. Záleží jen na Vás, kolik času věnujete tomuto nádhernému koutu světa

Kdy cestovat do Francouzské Polynésie?

Průměrná teplota vzduchu je 27-30 stupňů. Průměrná teplota vody je 26 – 28 stupňů. Nejvhodnější doba k návštěvě je období sucha od dubna do října. Největší počet srážkových dnů je v prosinci a lednu. Časový posun je +11 hodin

Vstupní formality

Pro vstup postačí pouze platný pas ještě 6 měsíců po odletu. Vízum není potřeba, pokud ale poletíte s mezipřistáním v USA, je potřeba americké vízum - ESTA.

Na míru Vám rádi vymyslíme kombinace pobytu na jednotlivých ostrovech (Tahiti, Moorea, Bora Bora, Huahine, Raiatea...).

Lada Vágnerová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím