Jamajka

Dovolená na Jamajce

Líbí se vám? Napište nám!
Turisté a cestovatelé mají jasno. Absolutním vítězem v kategorii Nejlepší karibská destinace roku 2018 (TripAdvisor Travelers’ Choice 2018) se stala Jamajka!  

Informace o Jamajce

Vítejte v kolébce hudebního stylu reggae!

Jamajka, malý ostrov rozlohou srovnatelný se Středočeským krajem, vloni přilákala 2,352,915 turistů, jejichž počet se oproti roku 2016 zvýšil o 7,8%. Tehdy si sem přijelo užívat svou vysněnou dovolenou 1 325 Čechů. 42% turistů navštěvuje Jamajku opakovaně. 

Jamajka je ostrov v Karibském moři, který leží 150 km jižně od Kuby. Ostrov je převážně hornatý s množstvím řek, vodopádů, minerálních pramenů a krasových jeskyní. Na severovýchodě se dosud uchoval deštný prales. Pobřeží lemují nádherné pláže s bílým pískem. Jamajka patří k nejkrásnějším ostrovům v Karibském moři. Podnebí je tropické s vyrovnanými teplotami po celý rok (průměrná teplota 26°C). Životní rytmus na Jamajce určuje hudební styl reggae, který proslavil místní rodák Bob Marley.

Montego Bay je město na severozápadním pobřeží Jamajky je nádhernou směsicí kvetoucích stromů, zelených luk, vrcholů pokrytých palmami společně s tyrkysovým mořem a bělostnými plážemi. Kryštof Kolumbus nazval tuto oblast El golfo de buen tiempo - zátokou dobrého podnebí. Španělé ji pojmenovali Tučnou zátokou a později se stala hlavním lodním přístavem pro dopravu cukru a banánů. V létě se tu pořádá výroční festival reggae. Montego Bay je srdcem jamajské riviéry. Chráněné vody zdejšího vodního parku tvoří zhruba šestnáct čtverečních kilometrů překrásných korálových útesů. Velmi populárním sportem je v Montego Bay jachting.

Kdy cestovat na Jamajku?

Jamajku můžete navštívit po celý rok. Rozdíly mezi jednotlivými obdobímijsou minimální. Nejteplejší měsíce jsou srpen a září, zároveň v tomto období je vyšší výskyt srážek. Období dešťů je květen až listopad. Deště jsou intenzivní a krátké. Nejchladněji je v únoru a březnu, kdy průměrná teplota je cca 28º C
Teplota vzduchu se pohybuje mezi 29 - 32º C. Jelikož se v této oblasti v letních měsících vyskytují místní tropické cyklony, doporučujeme cestovat od konce října do května.

Vstupní formality

Ke vstupu do země je potřeba pouze platný pas. Očkování není povinné, doporučujeme před cestou zjistit aktuální zdravotní situaci v Centru cestovní mediciny.  

 

Oblíbené hotely v Jamajce

Lada Vágnerová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím