Mauritius

Dovolená na Mauriciu

Líbí se vám? Napište nám!
Nekončící bílé pláže, tyrkysově modré moře a palmové háje, kam se podíváte... Mauritius je opravdovým rájem pro ty, kteří hledají relax, i pro nadšence do vodních sportů nebo golfu. Na své si ale přijdou i milovníci přírodních krás - ty nadchne především vnitrozemí ostrova.

Základní informace

Ráj pro milovníky pohody!

Ostrov Mauritius se nachází východně od pobřeží Afriky v Indickém oceánu na jih od Seychellských ostrovů a na východ od Madagaskaru. Původ ostrova je vulkanický a jeho rozloha činí 2 040 km². Vzhledem k poloze ostrova v subtropickém pásu nepodléhá klima ostrova velkým výkyvům. 

Mauritius uchvátí nejen krásnými písčitými plážemi po svém obvodu, ale i náhorní plošinou ve vnitrozemí protkanou řekami, jezery a vodopády. Celý ostrov je navíc obklopen krásnými korálovými útesy a vytváří tak ideální podmínky pro potápění. 

Kolem písečných pláží jsou vybudovány prvotřídní hotely a střediska se všemi možnostmi aktivního odpočinku (sportoviště, vodní sporty, diskotéky, zoologická zahrada, krokodýlí farma, akvárium, možnosti výletů na opuštěné ostrůvky). Mauritius je rájem nejen pro potápěče a ostatní milovníky vodních sportů, ale také pro rybáře. Při troše štěstí Vaším úlovkem mohou být i ryby jako z Hemingwayových románů. Vždyť právě ve vodách Mauritia byly uloveny dva největší kusy ze světové rekordní desítky. Na své si přijdou i golfisté, jelikož se na Mauritiu vyskytují provotřídní hřiště. 

Kdy cestovat na Mauritius?

Letní období začíná na Mauritiu v listopadu a průměrné teploty od 28 °C do 31 °C vydrží až do března. Během tohoto období je největší riziko deštivých srážek. Zima na Mauritiu panuje od června do října s průměrnými teplotami 25 °C a nízkou pravděpodobností srážek. Ideálním obdobím pro návštěvu Mauritia je od června do listopadu, ale je samozřejmě možné cestovat celoročně.

Vstupní formality

Občané České republiky, kteří cestují na Mauritius nepotřebují žádná víza, pokud jejich pobyt nepřesáhne dobu 3 měsíců. Stačí pas, který musí být platný minimálně 6 měsíců po předpokládaném návratu. Očkování není povinně vyžadováno, ale pro každého cestovatele se obecně doporučuje se nechat očkovat proti žluté zimnici, hepatitidě typu A i B, tetanu a břišnímu tyfu a užívat antimalarika.

Pobyt Vám rádi nalpánuje podle Vašich představ, Mauritius doporučujeme kombinovat s ostrovy Reunion nebo Seychely.

Oblíbené hotely

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím