Řecko

Dovolená v Řecku

Líbí se vám? Napište nám!
Řecko patří mezi oblíbené destinace celebrit z celého světa. Inspirujte se a udělejte to jako ony – objevujte jej z teras prémiových hotelů, z palub luxusních jacht či z privátních pláží nádherných rezidencí. 

Informace o Řecku

Základní informace

Řecko leží v jižní Evropě, na jihu Balkánského poloostrova. Rozkládá se na evropské pevnině a na četných ostrovech v Egejském, Krétském, Thráckém, Středozemním a Jónském moři. Jeho sousedy na pevnině jsou Albánie, Severní Makedonie, Bulharsko a Turecko. Úředním jazykem je řečtina, ale Řecku se lehce domluvíte anglicky, německy nebo rusky. Mladí věkem nebo životním stylem? V Řecku se vám bude opravdu líbit. Místa jako Mykonos, Paros, Ios, Skiathos, Rhodos, Korfu nebo Zakynthos jsou jedny z mnoha, kde to opravdu žije! Večírky začínají v poledne a trvají do brzkých ranních hodin. Největším a zároveň hlavním městem Řecka jsou Atény. Na druhém místě je Soluň, dále pak Patras, Pireus a Heraklion.

Inspirace

Navštívit Řecko alespoň jednou, ale nejlépe víckrát v životě. A dojít si pro životní dovolenou. Nejméně jednou, spíš však víckrát v životě. Zažijete dlouhé romantické pláže. Tradiční taverny. Výborná nabídka jídla a pití. Perfektní klimatické podmínky a jeden sluneční den za druhým. Olivové háje, nádherná barva moře, charakteristická architektura, hudba, barvy. Bez ohledu na to, jestli se v Řecku ubytujete na pevnině nebo na ostrově, jestli ve vnitrozemí nebo u pobřeží, vždy bude co objevovat a pro co se nadchnout. I to nejmenší místečko v Řecku má dlouhou a pestrou historii. Kam se vydáte, půjdete po stopách dávných předků. Proto je tato země ideální pro ty, kteří milují kombinaci odpočinku a poznání. Řecko je proslulé produkcí zdravých potravin, jako jsou olivový olej, původní druhy zeleniny a ovoce, ryby, ořechy a víno. Tyto produkty tvoří základ oblíbené středomořské diety, pobyt v této prosluněné krajiny tedy prospívá nejen duši, ale taky tělu. Pohostinnost, spokojenost a úsměvy. Místní lidé žijí v tempu sluneční energie a měsíčního svitu.

Kdy cestovat do Řecka

Asi každý by s námi souhlasil, když řekneme, že nejlepší období pro návštěvu Řecka je jaro, brzké léto a celý podzim. Vyhnete se tak extrémním letním teplotám i hlavní turistické sezóně. Řecko se pyšní vysokým počtem slunečních dnů v roce – je jich až 300. Takže žádný vabank, nýbrž je to cesta na jistotu.

Oblíbené hotely v Řecku

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím