Indonésie

Dovolená v Indonésii

Líbí se vám? Napište nám!
Tradiční kultura, majestátní příroda a místní pohostinní lidé - svou rozmanitostí a krásou splní Indonésie i ty nejnáročnější sny každého cestovatele... 

Základní informace

Největší ostrovní říše na světě

Indonézie se skládá z více než 13 600 ostrovů obklopených Jihočínským mořem a Indickým a Tichým oceánem. Nejvýznamnějším ostrovem je bezesporu Jáva, kde se také nalézá hlavní město Jakarta. Tímto ostrovem prostupuje sopečné pohoří se 112 vrcholy. V centrální Jávě se nachází chrámový komplex Borobudur z 10. století jenž je opravdovým klenotem starověké chrámové architektury. Z dalších ostrovů určitě stojí za návštěvu Sumatra se svými deštnými pralesy, hornaté Borneo, jenž je zároveň největším ostrovem Indonézie a turisticky velmi vyhledávané Bali nazývané též "Ostrov bohů". V naší nabídce naleznete velké množství poznávacích okruhů po jednotlivých ostrovech, které lze vhodně kombinovat s pobytem u moře na ostrovech Bali a Lombok.

Kdy cestovat do Indonésie?

Průměrná teplota je na Bali 30 - 32º C. Teplota vody 27 - 29º C. Indonéské klima je tropické, celoročně je zde horké a vlhké počasí. Období sucha je od května do října, listopad až únor jsou nejvlhčí měsíce, od března do října převažuje slunečné počasí. Do Indonésie je nejlepší cestovat od dubna/května do října (mimo období dešťů).

Vstupní formality

Pro vstup do země je zapotřebí pas platný ještě 6 měsíců po odletu a turistické vízum. Víza lze zařídit v Praze za poplatek 900 Kč nebo při vstupu do země za 25 USD na max. 30 dnů. Doporučuje se očkování hlavně proti žluté zimnici a hepatitidě A, popřípadě proti břišnímu tyfu a hepatitidě B.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím