Mexiko

Dovolená v Mexiku

Líbí se vám? Napište nám!
Mexiko je zemí, na které se podepsaly ty nejvýznamější kultury, jako jsou Mayové či Aztékové a my jejich znalosti a um obdivujeme dodnes. Je to tradiční zem plná přírodních i kulturních skvostů.

Základní informace

Země s neuveřitelně bohatou historií

Země proslulá množstvím architektonických skvostů od vykopávek kultovních míst zaniklých civilizací, přes zachovalé pyramidy a chrámy Mayů a Aztéků, koloniální města s neopakovatelným vlastním životem. Doporučujeme kombinovat okružní programy s odpočinkem u moře v proslulých letoviscích na březích Karibiku (Cancún, Tulum, Cozumel) nebo Pacifiku (Mazatlán, Puerto Vallarta, Acapulco).

Kdy cestovat do Mexika?

Počasí v Mexiku je různorodé, záleží na kterém místě této velké země se nacházíte. Všeobecně platí, že u pobřeží je počasí horké a vlhké, ale ve vnitrozemí a ve vyšších polohách je sušší a studenější. Teplota vzduchu (Cancun) je mezi 28 - 34º C, teplota moře 26 - 28º C. Jelikož se v této oblasti v letních měsících vyskytují místní tropické cyklony, doporučujeme cestovat od konce října do května.

Vstupní formality

Pro vstup do země je zapotřebí platný pas, turistické vízum není vyžadováno do 90 dnů. Očkování není povinné, doporučuje se očkovat proti žluté zimnici, hepatitidě A, B a břišnímu tyfu.

Oblíbené hotely

Lada Vágnerová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím